Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

facebook
dorada

Před několika roky si Evropané všimli, že v rozumné doletové vzdálenosti z většiny hlavních měst v Evropě leží unikátní souostroví, s nádherným počasím po celý rok, stabilní politickou a ekonomickou realitou, s minimálním výskytem různých exotických nemocí a hlavně s nádhhernými plážemi jako v Karibiku.

Do roku 1975 fungovaly ostrovy jako portugalská kolonie, což má za následek nejen výslednou podobu kultury země, ale i právní a ekonomickou skutečnost, podobnou evropským standardům.

Díky ekonomické pomoci nadpoloviční většiny „kapverďanů“, kteří žijí v Evropě a USA, si mohou zůstavivší držet poměrně vyšší životní úroveň, než je obvyklé jinde v Africe. Cape Verde je ve vyspělosti řazeno do první deítky afrických zemí.

V poslední době nastal unikátní rozvoj některých částí země, především těch turisticky atraktivních.

Vedle budování hotelových resortů u překrásných pláží (ostrov Sal a nyní i Boa Vista), vznikají nové koplexy privátních apartmánů či rodinných domů.

Na ostrovech postupně vznikají mezinárodní letiště s přímým spojením do Evropy.

Především lidé z Velké Británie a Skandinávie si oblíbili místní klima, které je po celý rok příjemné díky stabilnímu větru, který chladí jinak horké jižní slunce. Absence období dešťů, a tedy i sezony hurikánů či jiných extrémů počasí, a celkově suché klima a prostředí, zajišťuje ostrovům vedle krásného počasí po celý rok také absenci komárů a jimi přenášených tropických nemocí jako je např. malárie a horečka dengue, které jsou však v jiných zemích tohoto regionu obvyklé. Díky nízkému výskytu různého dalšího hmyzu, včetně much, je prostředí převážně bezproblémové i pro Evropany.

Proto mnoho Evropanů v post-středním věku investuje do nemovitostí v této zemi a plánují zde trávit buď celý rok, či jen „přečkat“ evropskou zimu.

Z důvodu fungujícího právního řádu, navíc podobnému evropskému, a absencí státních restrikcí pro nákup pozemků a nemovitostí ze strany cizinců, zaznamenává trh s realitami na Cape Verde celkem stabilní růst. Přes celosvětový pokles trhu v roce 2009 a 2010 je stále možné nalézt zajímavé investiční příležitosti s potenciálem růstu. Z ostrovu Sal se zájem pomalu přesouvá na „ostrov bílých pláží“ Boa Vista, dále pak na ostrov Sao Vicente s kosmopolitním přístavem a jedinou marinou na souostroví (Mindelo - druhé největší město na Cape Verde), případně na ostrov Maio.

V případě zájmu o nákup pozemků či domů (hotových nebo ve fázi projektů), případně zájmu o investování do těchto nových projektů, Vám DORADA atlantic s.r.o. zprostředkuje jednání s místními developery a realitními společnostmi (jedná se pouze o evropské společnosti).

DORADA atlantic s.r.o. spolupracuje s těmito společnostmi:

IMOBRISA - Exclusive Property Developer (www.imobrisa.com)

Cape Verde Invest - Real Estate Agency and Developer (www.capeverdeinvest.net)

b-Abroad – Real Estate Agency & Properties Developer (www.b-abroad.com)

Tecnicil – imobiliária (www.tecnicil.com)

SAL VISTA (www.salvistaltd.co.uk)

CAPE VERDE PROPERTY – The Orginal UK Agent (www.capeverdeproperty.co.uk)

Další informace (zdroj Ministerstvo zahraničních věcí ČR): Podmínky vstupu zahraničního kapitálu (PDF)