facebook
dorada

RYBOLOV NA CAPE VERDE

Když se rybáři baví o marlinech – baví se o ostrově Sao Vicente. Mezinárodně je tato destinace uznávaná jako jedna z nejlepších na světě, pro mnohé rybáře však jako ta nejlepší.

Několikrát se v posledních několika letech dostala i do titulků, jako např. v roce 2006, kdy si zde přijel na týden zachytat holandský rybář Barry Sileman a vytvořil neoficiální rekord, když ulovil marlina vážícího 563kg. Nebo když v roce 2007 lodě zaznamenávaly kolem 20 marliních zásahů za den.

Žádná oblast na světě nemůže garantovat množství nebo velikost chycených ryb, a ani Cape Verde není výjimkou. Nicméně, pokud chcete zažít boj s marlinem, tímto gladiátorem moří, musíte jet právě sem. Tato nejbojovnější ryba, která hned po záseku začne tvrdě bojovat, je snem každého rybáře. Její chycení se stane vaším životním zážitkem. Při boji, který může trvat i 3 hodiny nejsou výjimkou pětimetrové skoky nad hladinu.

Během posledních let téměř každý rybář, který si sem přijel zarybařit, chytil jednoho nebo více marlinů. S průměrnou váhou přes 100 kg, nebo kolem 350 kg na začátku a konci sezony. A každý rok se objeví několik rekordních úlovků.

sao vincente

Každopádně, SAO VICENTE je světová TOP destinace na BIG GAME FISHING.

A i když sem míří většina rybářů právě za marliny, jsou zde i skvělé podmínky na lov velkých tuňáků (až 200cm a 180kg), dravých wahoo, plachetníků, dorád nebo noční lov žraloků. A při jiggingu nebo deep fishingu objevíte i mnoho jiných jedinečných a úžasných ryb!

Chycení márlini, velcí tuňáci a žraloci se většinou pouští zpět do moře.

Nezapomeňte, že lov mečounů a dalších velkých ryb je náročná týmová práce – DORADA udělá maximum pro vytvoření takového úspěšného týmu, složeného z Vás, klientů, a zkušeného kapitána s posádkou. Skvělá loď a kvalitní vybavení je samozřejmostí. Pro vytvoření co nejlepších podmínek je proto nutná včasná rezervace!


Metody lovu: TROLLING, JIGGING, DEEP FISHING

Při trollingu se vláčí různé nástrahy jako celé ryby, woblery, chobotničky nebo střapce, až 50 m za jedoucí lodí. Při tomto způsobu lovu je největší šance na úlovek mečounů, tuňáků, wahoo, dorád a nebo barakůd. Trolling není o množství úlovků, ale o trofejních úlovcích...

Jigging a deep fishing používá jako návnadu filet z ryby, twister, chobotničku nebo střapec, a za pomoci závaží (olůvko, pilker), se spustí do hloubky. Trháním prutu se ryba vydráždí k útoku. Výsledkem je větší množství ryb - zejména různých druhů platýzů, murén, žraloků, mořských okounů...

Důležitá je vhodná volba prutu a navijáku, sestavení udice, druhu návnady, způsob vedení nástrahy a nalezení nejlepšího místa. Podstatnou roli hraje roční období, případně počasí. Zvolení správné kombinace je oceněno kýženým výsledkem v podobě skvělých úlovků. Tuto kombinaci je schopna úspěšně navrhnout jen zkušená místní posádka s mnohaletou zkušeností, která zná dokonale místní moře. Kapitáni lodí se většinou věnují sportovnímu rybolovu celý život a zkušenosti mají z celého světa. Mnozí z nich jsou držiteli mnoha ocenění a různých titulů. Každá posádka má svůj recept na nástrahy, nebo místa na moři, kde rádi rybaří. Silná loď a kvalitní rybářské vybavení je samozřejmostí.

Chycené ryby se většinou pouští zpět do moře.

cape verde

klikněte pro zvětšení mapy

mecoun
Kapverdský BLUE-MARLIN-REKORD, který
odstartoval světovou proslulost této destinace
mezi rybáři. Dosud světově nejtěžší mečoun,
chycený v roce 1998 [IGFA Record book 1999]
Druh: Atlantic Blue Marlin
Váha: 1093 lbs (495 kg)
Délka: 448 cm
Rybář: Mark Mylius
Loď: Happy Hooker
Line: 80 Lbs
Délka "boje": 2 hodiny
Datum: 7.7.1998