facebook
dorada

Sezona na Cape Verde

Ostrovy Cape Verde jsou celosvětově uznávané jako domov velkého marlina modrého. Impozantní počty a také velikost chycených ryb slibují nezapomenutelný zážitek pro každého rybáře. I když je zde vysoký výskyt dalších atraktivních druhů ryb, zůstává marlin hlavním cílem přijíždějících rybářů. V hlavní sezoně v podstatě rybáře nezajímá jiná ryba než marlin.

Hlavní základnou pro rybáře je přístav ve městě Mindelo na ostrově Sao Vicente. Odtud rybářské lodě vyráží na moře kolem tohoto ostrova, resp. i k daším blízkým ostrovům, kde je nejvyšší výskyt chytaných ryb – ostrovy Santo Antao, Sao Nicolau a Santa Luzia. Tady se v hlavní sezoně potkávají rybáři z celého světa a tady se píší světové rekordy.

Druhou, avšak méně významnou základnou, je rybářská vesnička Santa Maria na ostrově Sal. Zde je však podmínky pro lov velkých marlinů horší a zároveň tedy chybí kvalitní lodě s posádkou. Na Salu je vhodné volit spíše menší loďku na několik hodin denně pro jiggování a lov u dna, v kombinaci s lovem ze břehu (např. v noci žraloci). Rybaření na ostrově Sal je možné i k doplnění např. rodinné dovolené u krásných pláží tohoto ostrova. Ve prospěch tohoto ostrova mluví spíše nižší cenové náklady na letenku a přímé lety z Prahy.

Sezona na marliny začíná v polovině března a končí v červenci, tyto ryby se zde však vyskytují i po zbytek roku – jen v menším množství. Další ryby jsou méně sezónní a např. atraktivní noční lov velkých žraloků je populární celoročně.